مجموعه ای کامل از بهترین آثار سوفی مارسو که حتما باید دید
بیوگرافی سوفی مارسو
Sophie Marceau

سوفی مارسو (به فرانسوی: Sophie Marceau) با نام اصلی سوفی دانیل سیلوی موپو (به فرانسوی: Sophie Danièle Sylvie Maupu) یک هنرپیشه اهل فرانسه است.

در ۱۷ نوامبر ۱۹۶۶ در پاریس متولد شد. ابتدا برای کسب در آمد در یک آژانس تبلیغاتی برای کودکان و نوجوانان ثبت نام کرد. در سال ۱۹۸۰ در سن ۱۳ سالگی برای اولین بار در نقش نوجوانی رومانتیک و سرکش در فیلم لابوم بازی کرد که باعث شهرتش شد. در سال ۱۹۸۲ در لابوم۲ بازی کرد که سزار بهترین امیدهای سال را برایش به همراه داشت.

در سال ۱۹۸۳ در کنار ژرار دپاردیو در فیلم قلعه ساگان و ژان پل بلموندو در فیلم عید پاک مبارک ظاهر شد. با بازی در فیلم عشق می‌درخشد که با نقش‌های قبلی اش تفاوتی عمده داشت به سینمای بزرگسالان وارد شد تا دوباره اینبار در نقش یک بزرگسال همبازی ژرار دپاردیو در فیلم پلیس شود و از او یک سیلی واقعی بخورد. فیلم‌های تاریخی همچون دختر دارتن یان و مارکیز را تجربه کرد.

بازی در کنار مل گیبسون در فیلم شجاع دل در سال ۱۹۹۵ درهای هالیوود را بر او گشود و بازی در فیلم‌های آنا کارنینا و فیلمی از سری جیمز باند بنام دنیا کافی نیست از مایکل آپتد را به دنبال داشت که این نقش آفرینی‌ها موقعیت او را به عنوان یک ستاره بین‌المللی تقویت کرد.

در سال ۲۰۰۲ اولین فیلمش را با نام با من از عشق حرف بزن را کارگردانی کرد که جایزه بهترین کارگردانی جشنواره بین‌المللی فیلم مونترال را نصیبش کرد.

اولین رمانش را با نام دروغگو در سال ۱۹۹۶ منتشر کرد و هم‌زمان نقاشی و خوانندگی را دنبال کرد. او همچنین سرپرست انجمن رنگین کمان است که با هدف کمک به کودکان بیمار تأسیس شده.

در سال ۲۰۰۹ نقش مادر یک نوجوان سرکش را در فیلم لول LOL بازی کرد که موفقیت تجاری بزرگی در فرانسه به دنبال داشت. در همین سال با مونیکا بلوچی در فیلم پشت سرت را نگاه نکن که در جشنواره فیلم کن هم به نمایش در آمد همبازی شد.

او همچنین در فیلم شادی هرگز به تنهایی نمی‌آید بازی کرده‌است.

مجموعه ای کامل از بهترین آثار سوفی مارسو که حتما باید دید

دانلود کامل ترین و برترین آرشیو از مجموعه فیلم های Sophie Marceau همراه با نسخه های زیرنویس فارسی چسبیده و دوبله فارسی با لینک تماشای آنلاین و رایگان.
ترتیب :