مجموعه ای کامل از بهترین آثار برندن فریزر که حتما باید دید
بیوگرافی برندن فریزر
Brendan Fraser

برندِن جیمز فرِیزر (انگلیسی: Brendan James Fraser؛ زادهٔ ۳ دسامبر ۱۹۶۸) بازیگر کانادایی-آمریکایی است. او در سال ۱۹۹۲ نقش‌های برجستهٔ کمدی انسینو من و درام روابط مدرسه را ایفا کرد. فریزر برای بازی در نقش اصلی کمدی جرج جنگل (۱۹۹۷) نگاه عموم را به خود جلب کرد و با بازی در نقش ریک اوکانل در سه‌گانهٔ ماجراجویی مومیایی (۱۹۹۹–۲۰۰۸) به شهرت بیشتری رسید. او نقش‌های دراماتیکی در خدایان و هیولاها (۱۹۹۸)، آمریکایی آرام (۲۰۰۲) و تصادف (۲۰۰۴) گرفت و نقش‌های فانتزی دیگری را در مسحور (۲۰۰۰) و سفر به مرکز زمین (۲۰۰۸) ایفا کرد.

کار سینمایی فریزر از اواخر دههٔ ۲۰۰۰ تا میانهٔ دههٔ ۲۰۱۰ در خلال مشکلات سلامتی، شکست شخصی و پیامدهای اتهام تعرض جنسی که در سال ۲۰۰۳ توسط فیلیپ برک (رئیس وقت انجمن مطبوعات خارجی هالیوود) علیه او صورت گرفت، کاهش یافت. او سپس در پروژه‌های تلویزیونی شامل سریال ابرقهرمانی دووم پاترول (۲۰۱۹–اکنون) به ایفای نقش پرداخت. کار سینمایی او با حضور در فیلم‌های کارگردانان مؤلف مانند فیلم جنایی حرکت ناگهانی ممنوع (۲۰۲۱) ساختهٔ استیون سودربرگ و درام روان‌شناختی نهنگ (۲۰۲۲) ساختهٔ دارن آرونوفسکی فعال‌تر شد. او برای بازی در نقش معلم انگلیسی گوشه‌گیر با بیماری چاقی در فیلم دوم برندهٔ جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر مرد شد.

برندِن جیمز فرِیزر در ۳ دسامبر ۱۹۶۸ در ایندیاناپلیس، ایندیانا به دنیا آمد.[۵] والدین کانادایی او، کارول مری (که نام خانوادگی‌اش قبل از ازدواج ژنرو بود؛ ۱۹۳۷–۲۰۱۶) و پیتر فریزر هستند. مادرش مشاور فروش و پدرش روزنامه‌نگار سابق بود که به‌عنوان افسر خدمات خارجی کانادا برای اداره دولتی گردشگری کار می‌کرد. دایی او، ژرژ ژنرو، تنها کانادایی بود که در بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۵۲ مدال طلا را در رشتهٔ تراپ کسب کرد. فرِیزر سه برادر بزرگتر به‌نام‌های کوین، ریگان و شان دارد. او تبار ایرلندی، اسکاتلندی، آلمانی، چکی و فرانسوی-کانادایی دارد. همچنین او دارای تابعیت دوگانهٔ کانادایی و آمریکایی است.

خانوادهٔ فریزر اغلب طی دوران کودکی او نقل مکان می‌کردند و در اورکا، کالیفرنیا، سیاتل، اتاوا، هلند و سوئیس ساکن بودند. او در کالج آپر کانادا تحصیل کرد که یک مدرسه شبانه‌روزی خصوصی واقع در تورنتو بود. در حالی که فریزر هنگام تعطیلات در لندن، انگلستان بود، او نخستین نمایش تئاتر حرفه‌ایش را در وست اند شرکت کرد که باعث علاقه‌اش به بازیگری شد. او در سال ۱۹۹۰ از کالج هنر کورنیش در سیاتل فارغ‌التحصیل شد. او بازیگری را در یک کالج کوچک بازیگری در شهر نیویورک آغاز کرد. او قصد داشت در مقطع کارشناسی ارشد هنرهای زیبا در رشته بازیگری از دانشگاه متدیست جنوبی تحصیل کند، اما در مسیر هالیوود توقف کرد و تصمیم گرفت در آنجا بماند و در سینما کار کند.

مجموعه ای کامل از بهترین آثار برندن فریزر که حتما باید دید

دانلود کامل ترین و برترین آرشیو از مجموعه فیلم های Brendan Fraser همراه با نسخه های زیرنویس فارسی چسبیده و دوبله فارسی با لینک تماشای آنلاین و رایگان.
ترتیب :